Sport

Az amerikai kosaras McDonald váratlanul elhagyta a győriek női csapatát

Váratlanul távozott az UNI Győr MÉLY-ÚT női kosárlabdacsapatától az együttes amerikai irányítója, Aari McDonald – tudatta közleményben az élvonalbeli klub.    

A Fűzy András elnök jegyezte dokumentum szerint a játékos minden előzmény nélkül, péntek késő este jelentette be, hogy nem folytatja az idei bajnokságot, és szombaton kora reggel visszautazik az Egyesült Államokba. A klubot megdöbbentette McDonald lépése, aki döntését nem indokolta, amellett roppant nehéz helyzetbe hozta az együttest.         

“A nemzetközi szabályok értelmében az Európa-kupa csoportköre alatt új játékos igazolására és annak szerepeltetésére nincs lehetőség, ezáltal beszűkültek az irányító poszton lévő rotációs lehetőségeink” – áll a közleményben, amely azt is tartalmazza, hogy a győriek jogi útra terelik az ügyet.

2021. október 17.

(MTI)